Konya’nın hobi bahçeleri ile imtihanı

Eklenme Tarihi: 14.10.2021 - 19:12

Konya’nın hobi bahçeleri ile imtihanı Yıkım kararı Konya’yı karıştırdı.

Konya’nın hobi bahçeleri ile imtihanı
Konya’da pek alışık olmadığımız bir tartışma gündem oldu. Hobi bahçesi yıkım kararı Konya’yı karıştırdı. Peki Selçuklu ve Meram da hobi bahçeleri meselesi neden gündem oldu ve bu denli büyüdü?
Habere konu olayda Meram ve Selçuklu Belediyeleri, Ak Parti MKYK üyesi Metin Külünk, Gelecek Partisi Selçuklu İlçe başkanı Osman Başaran, Toplum Bahçeleri ve Hobi Bahçeleri Derneği Başkanı Neşe Kayık Öztürk ile bahçe sahiplerinin açıklamaları var.
Tarım alanlarında yapılaşmanın yasak olması, izinsiz yapılaşma olmuşsa o yapının yıkılması rutin bir uygulama olmasına rağmen büyük bir tartışma gündeme oturdu.
İlk olarak Sosyal medyada gündem olan hobi bahçeleri yıkımları, Toplum Bahçeleri ve Hobi Bahçeleri Derneği Başkanı Neşe Kayık Öztürk’ün paylaşımlarının ardından Metin Külünk’ün tweetleri ile ateşlendi.
 Gelecek partisi Selçuklu ilçe başkanı Osman Başaran’ın basın bildirisi farklı iddiaları gündeme getirirken, Meram belediye başkanlığının kronolojik  basın bildirisi  geldi ve son olarak Meram belediye başkanı Mustafa Kavuş  bir  televizyon  kanalına çıkıp açıklama yapmak zorunda kaldı.
Mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlardan, Toplum Bahçeleri ve Hobi Bahçeleri Derneği Başkanı Neşe Kayık Öztürk tarafından Haber Merkezimize   gelen bilgilerden ve siyasilerin ve yetkililerin açıklamalarından derlediğimiz haberimizin devamı için bizi takip etmeye devam ediniz. Süreçte yaşananları belediyeler  ve siyasilerin açıklamalarını haber dizisinde siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız …

 

Yorumlar