Selçuklu'da "Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler" etkinliği

Eklenme Tarihi: 22.11.2021 - 19:43

Selçuklu'da "Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler" etkinliği

Selçuklu’da “Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler“ etkinliği
Selçuklu'da "Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler" etkinliği

 Selçuklu Belediyesi ve Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi iş birliği ile Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla "Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler" etkinliği düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Mehmet Teker'in de etkinliği ziyaret ettiği belirtildi.

Açıklamada, cumartesi günü M1 Alışveriş Merkezi, pazar günü ise Kule Site Alışveriş Merkezi'nde oluşturulan stantlarda Konya Ağız Diş Sağlığı Hastanesi diş hekimlerinin etkinliğe katılan çocukların diş kontrollerini yaparak ailelerine ağız sağlığı ile ilgili bilgiler verdiği kaydedildi.

Çeşitli aktivitelerin yapıldığı etkinlikte çocuklara diş fırçası, diş macunu ve diş fırçalama süresine dikkat çekmek için kum saatinin olduğu mini kutular dağıtıldığı ifade edildi.

Açıklamada, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'nın şu ifadelerine yer verildi:

"Çocuklarımızın küçük yaşlarda ağız ve diş sağlığı konusunda bilinç kazanması gelecek neslin daha sağlıklı dişlere sahip olması için bu etkinliğe imza attık. Diş temizliği ve sağlığı belki geri plana atılıyor ancak diş sağlığı vücut bütünlüğü açısından büyük öneme sahip. Diş hastalıkları kemik hastalıklarına, kanser, ülser gibi birçok hastalığa sebep oluyor. Selçuklu Belediyesi olarak diş hekimleri gününde diş sağlığına dikkat çekmek amacıyla bu programı düzenledik. Çocuklarımız burada hem eğlenip hem de diş sağlığının önemini öğreniyorlar. Aynı zamanda diş hekimlerinden korkmamalarını da öğrenmiş oluyorlar. Ben bu etkinliğimize katılan bütün çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum. Burada bizimle birlikte olarak çocukların diş kontrollerini yapan diş hekimlerimize de teşekkür ediyorum ve bütün diş hekimlerinin bu güzel gününü kutluyorum."

Yorumlar