TEKNOFEST 2021’DE MERAMLI GENÇLERDEN BİRİNCİLİK

Eklenme Tarihi: 28.09.2021 - 11:38

MERAM’DA BİLİM KURTLARI TEKNOFEST’TEN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ TEKNOFEST 2021’DE MERAMLI GENÇLERDEN BİRİNCİLİK İNSANLIĞA FAYDA SAĞLAYACAK BİLİM İNSANLARI YETİŞİYOR

TEKNOFEST 2021’DE MERAMLI GENÇLERDEN BİRİNCİLİK
MERAM’DA BİLİM KURTLARI TEKNOFEST’TEN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ

 
TEKNOFEST 2021’DE MERAMLI GENÇLERDEN BİRİNCİLİK
 
Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamındaki Bilim Kurdu Projesi takımı TEKNOFEST 2021’de büyük bir başarıya imza atarak birinci oldu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, öğrencileri tebrik ederek “Meram’ın bilim kurtlarının, gelecekte insanlığa fayda sağlayacak bilim insanları olacaklarına inanıyoruz” dedi.
 
Türkiye’nin en önemli bilim ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2021’de Meram Belediyesi Bilim Kurdu rüzgarı esti. Meram Gelişim Akademisi (MEGA) Bilim Kurdu Projesini kapsayan okullardan öğrencilerin katılımı ile oluşan Bilim Kurdu Takımı, bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivalde ‘Eğitim Teknolojileri’ branşında, ortaokul seviyesinde birinci olarak büyük bir başarıya imza attı. Daha önce elemeleri geçerek finale yükselen Bilim Kurdu Takımı, 9575 takımı geride bırakarak kazandığı birincilikle Konya’nın ve Meram’ın gurur kaynağı oldu. 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen festivale Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılarak geleceğin bilim insanlarına destek vermişti. MEGA Bilim Kurdu Takımı ödülünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın elinden aldı.

 
GEÇEN YIL İKİNCİLİK, BU YIL BİRİNCİLİK  
 
Meram Gelişim Akademisi (MEGA) ile Meram Belediyesi’nin eğitime verdiği değerin bir kez daha sergilendiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “TEKNOFEST 2021’de öğrencilerimiz yine göğsümüzü kabarttı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen organizasyonda Bilim Kurdu proje takımımız Eğitim Teknolojileri alanında ikinciliğe imza atmıştı. Bu yıl İstanbul’da düzenlenen yarışmalarda STEM Bilim isimli takımımız birinciliği elde etti. Gençlerimizi tebrik ediyor, emeği geçen hocalarımızı kutluyorum” şeklinde konuştu.
 
“İNSANLIĞA FAYDA SAĞLAYACAK BİLİM İNSANLARI YETİŞİYOR”

 

Yorumlar