LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu

Eklenme Tarihi: 25.06.2022 - 10:51

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS sınavıyla ilgili ilk değerlendirmeleri bitirdiklerini belirterek, sonuçların 30 Haziran'da açıklanacağını söyledi.

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNNTürk ekranlarında eğitim gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. 


Bakan Özer'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 


"Öğretmenlerimiz çok fedakarlar. Devasa eğitim sistemine sahibiz. Eğitim sistemimizi normalleştirmeden Türkiye'yi normalleştirmemiz mümkün değildi. MEB bu anlamda çok büyük görev ifa etti. 2021-2022 eğitim öğretim dönemini yüz yüze eğitimle tamamladık.


"YABANCI DİL İÇİN ÇALIŞMALAR TAMAM"


Yazın öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bunu halledeceğiz. Çalışmalarınız da nihayetlendi. Artık metodolojiyi, öğrenme yaklaşımını değiştireceğiz. İnşallah ilk uygulamaların da yaz okullarında deneyeceğiz. Yaz okullarında aldığımız geri beslemelerle inşallah 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında bu bulguları eğitim sisteminde kullanacağız. Bunu ilk defa kullanacağız. Şu anda İngilizce ile başlıyoruz. Daha sonra Arapçayı da dahil edeceğiz. Sonra Fransızca, Almanca yaklaşımlarını geliştireceğiz. Ama öncelikle büyük öğrenci kitlesinin almış olduğu İngilizce problemini halletmemiz gerekiyor. Kronik sorunlarımız yok. İyiye herkesin erişimini artırmak istiyoruz.


Yaz okullarıyla ilgili seçenekleri artırabiliriz. Öğrencilerimizi yazın yalnız bırakmamak istiyoruz.


Bizim öğrencilerimizin diğer ülke öğrencilerinden farklılıkları olacak. Bu coğrafyalarda neler oldu, hangi hadiseler yaşandı. Okuryazarlığın artması gerekiyor. Okul kütüphanelerinde hedefimiz 100 milyon kitap. Kütüphaneleri okulların kalbi yapmak istiyoruz.


Teknolojiye hayır diyebilmemiz mümkün değil ama rasyonel şekilde kullanmamız gerekiyor. Toplam 855 bin sınıf var. Ama onu çok farklı bağlama taşıyıp gece gündüz teknolojiyle hemhal olmasını sağlarsak başka problemlere yol açılır. Okullardaki internet hızımızda hiçbir sorun yok. 


LGS 2022 SONUÇLARILGS sınavıyla ilgili ilk değerlendirmeleri bitirdik. Sonuçları 30 Haziran'da açıklayacağız."

Yorumlar

35°

Açık

Açık

 • Nem

  %16

 • Rüzgar

  15 km/s

 • Pazar

  Açık

  35°

 • Pazartesi

  Açık

  34°

 • Salı

  Az bulutlu

  34°

 • Çarşamba

  Parçalı bulutlu

  33°

Konya nöbetçi eczaneleri