• DOLAR 18.723
  • EURO 19.375
  • GRAM ALTIN 1058.9142
  • ÇEYREK ALTIN 1790.000
Açık
16
Açık

KSO “MUSTAFA BÜYÜKEĞEN” DEDİ

Eklenme Tarihi: 26.11.2022 - 11:19 , Son Güncellenme: 26.11.2022- 11:25

Konya Sanayi Odası (KSO) 13. dönem meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimi tamamlandı. KSO Hizmet Binasında yapılan seçimlerde Mustafa Büyükeğen, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

KSO “MUSTAFA BÜYÜKEĞEN” DEDİ
Konya Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimlerinin ardından, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeliği, Meclis Başkanı, Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Genel Kurulu Delegeliği seçimleri de tamamlandı. Yapılan seçimlerde Mustafa Büyükeğen, meclis üyeleri tarafından yönetim kurulu başkanlığına seçilirken, 2013 yılından bu yana KSO’nun yönetim kurulu başkanlığını yürüten Memiş Kütükcü de Meclis Başkanlığına seçildi.KSO’nun yeni Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Mustafa Büyükeğen (Yönetim Kurulu Başkanı), Necip Çimen, İbrahim Özen, Ömer Faruk İyibildiren, Celalettin Yılmaz, Mehmet Zaid Çatlı, Kemal Özarpa, Yusuf Küçükhemek, Mehmet Kaçmaz, Ahmet Küçükbacak, Mehmet Ali Arlı.“SEÇİMLERİMİZ KONYA SANAYİSİNE  HAYIRLI OLSUN”

Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Büyükeğen, Konya Sanayi Odası meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimlerinin huzur ortamı içerisinde, kardeşlik havasında tamamlandığının altını çizerek, “Bu huzur ortamının mimarı olan tüm üyelerimize sanayici kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında Konya’nın Türk sanayisinde önemli bir yeri olduğunu, şehrin üretim sevdalısı sanayicileri, güçlü sektörel alt yapısı, 3 milyar dolara ulaşan ihracatı ile ülkenin öncü sanayi şehirlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Büyükeğen, hedeflerinin birlik ve beraberlik içerisinde şehrin kazanımlarını artırmak olduğunun altını çizdi.  Büyükeğen, “Artık Türkiye’ye örnek, hedefleri ve iddiası olan bir üretim şehriyiz. Tüm bu kazanımlarımızı korumak ve geliştirmek hepimiz için son derece önemli. Bunun için de bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi, birlikte çalışma kültürümüzü geliştirmeye devam etmek zorundayız. Dolayısıyla her birimize düşen görev kollarımızı ardına kadar açarak kucaklaşmaktır. İnşallah hizmet bayrağını hep beraber daha yukarıya taşıyacağız. Ben bugünkü meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimlerinde seçilen tüm arkadaşlarımızı, liste ve renk fark etmeksizin yürekten kutluyorum. Seçimlerimiz Konya sanayisine, Türk sanayisine hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
KSO MECLİS BAŞKANLIK DİVAN:  Memiş Kütükcü (Meclis Başkanı), Ömer Karakuş (Meclis Başkan Yardımcısı), Ali Semiz (Meclis Başkan Yardımcısı)

MECLİS KATİP ÜYELERİ: Muhammed Selman Eryılmaz, Serdar Albayrak

TOBB GENEL KURUL DELEGELERİ: Memiş Kütükcü, Tahir Büyükhelvacıgil, Necip Çimen, Şenol Önal

KSO DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ : Ahmet Şekeroğlu, Yusuf Genç, Mevlüt Aydın, Abdurrahman Vasıf İnan, Ali Deresoy, Fehmi Özbey

KSO HESAPLARI İNCELEME KOMİSYONU : Mevlüt Müsevvitoğlu, Bekir Yeğin, Hayati Topuz, Hüseyin Özcan, Nuri Serkan Topal.

Yorumlar