Konya Karatay Belediye Başkanı Kılca Gazeteciler ve Basın Bayramı hakkında ne dedi?

Eklenme Tarihi: 23.07.2021 - 23:18 , Son Güncellenme: 24.07.2021- 00:21

Konya Karatay Belediye Başkanı Kılca 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Konya Karatay Belediye Başkanı Kılca Gazeteciler ve Basın Bayramı hakkında ne dedi?

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı sebebiyle mesaj paylaştı.

Kılca, mesajında, basının bilgi ve haber edinme hakkının tesisi için vazgeçilmez meslek alanlarından birisi olduğunu söyledi.

Milletin sesi olmasının yanında bilgiye doğru ve hızlı şekilde ulaşılmasında basının önemine değinen Kılca, gelişen teknolojiyle basının farklı bir boyut kazandığını da belirtti.

Gazeteciliğin zaman kavramını gözetmeden, hayatından taviz vererek yapılan zor bir meslek olduğuna dikkati çeken Kılca, şunları iletti:

"Basın farklı perspektif ve görüşlerin seslendirilmesine imkan sağlaması, aksaklıkları dile getirmesi ve toplumsal bilinci güçlendirmek için önemli bir işleve sahiptir. Yaşanan her gelişmeden haberdar olmamızı sağlayan, ülkemizin büyümesine, gelişmesine ve kalkınmasında önemli katkılar sunan basının bu bağlamda kutsal bir görev ifa ettiğini düşünüyorum. Konya basını da köklü bir geçmişe sahip olmasının yanında önemli bir kurumsal hafızaya ve arşive de sahiptir. Konya'nın sosyo-kültürel ve ekonomik gelişmelerine çalışmalarıyla katkı sağlayan yerel basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyorum."

Yorumlar