KONYA'DAN MARMARİS'E İŞ MAKİNELERİDE YOLA ÇIKTI

Eklenme Tarihi: 04.08.2021 - 16:44

İş makinelerimiz ve personelimiz Manavgat'tan sonra Marmaris'teki yangınları söndürme çalışmalarına da destek olmak için yola çıktı.

KONYA’DAN MARMARİS’E İŞ MAKİNELERİDE YOLA ÇIKTI
Konya Büyükşehir Belediyesi Marmaris'teki yangın bölgesine destek için iş makinelerini de yola çıkardı.Türkiye'nin güneyinde devam eden orman yangınları başladığından ilk andan beri bölgeye tüm imkanlarıyla yardıma koşan Konya Büyükşehir Belediyesinin son olarak iş makinelerini yola çıkardığı bildirildi.Konya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, daha önce de itfaiye araçlarını yangın bölgesinde ulaştıran Konya Büyükşehir Belediyesinin, son olarak ağır iş makinelerini Marmaris'e gönderdiği kaydedildi.Açıklamada sözlerine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yapılan yardımlara ilişkin, "İş makinelerimiz ve personelimiz Manavgat'tan sonra Marmaris'teki yangınları söndürme çalışmalarına da destek olmak için yola çıktı. Allah sahada varını yoğunu ortaya koyan bütün ekiplerimizin yardımcısı olsun. Ülke olarak bunun da üstesinden gelecek güce sahibiz." ifadelerini kullandı.Açıklamanın devamında Başkan Altay, şunları kaydetti:

"Marmaris’te yoğun şekilde süren söndürme çalışmalarına destek olmak için daha önce itfaiye araçlarımızı göndermiştik. Şimdi de; ekskavatör, dozer, beko loder ve lowbetten oluşan 5 iş makinesi ve 8 personelimiz Marmaris’teki yangını söndürme çalışmalarına destek olmak için yola çıktı. Allah sahada varını yoğunu ortaya koyan bütün ekiplerimizin yardımcısı olsun. Ülke olarak bunun da üstesinden gelecek güce sahibiz."
 

Yorumlar