• DOLAR 28,9332
  • EURO 31,2348
  • GRAM ALTIN 1.884,23
  • ÇEYREK ALTIN 3.192,00
Açık
16
Açık

İSVİÇRE MERKEZLİ KAMP VE KARAVAN MARKASI BACTONA TÜRKİYE'DE

Eklenme Tarihi: 23.11.2022 - 16:15 , Son Güncellenme: 23.11.2022- 16:52

İsviçre merkezli Kamp ve Karavan markası Bactona Türkiye'de yeni yatırım sürecini sağlam ve emin adımlarla yönetiyor.

İSVİÇRE MERKEZLİ KAMP VE KARAVAN MARKASI BACTONA TÜRKİYE’DE
Yapı Endüstrisi sektöründe İsviçre Merkezli Grup Şirketlerden oluşan Efendiağaoğlu AG Holdings, 2023’de yatırımlarına sağlam bir altyapı kazandırmak için Stratejik Büyüme Planı’nı hazırladığını açıkladı. İsviçre merkezli Kamp ve Karavan markası Bactona Türkiye'de yeni yatırım sürecini sağlam ve emin adımlarla yönetiyor.
 


ACELEMİZ YOK, SAĞLAM VE EMİN ADIMLARLA BÜYÜYECEĞİZ.
 
‘Doğaya Dönüş’ mottosuyla Doğada Yaşam Tasarımı Uzmanlığı başlığı altında kamp ve karavan sektörlerinde Türkiye’de 2022’de ülkemizdeki kurumsal yatırımlar açısından ses getiren projelere hazırlık yapan şirket, entelektüel ve finansal sermayesiyle güçlü iş modelleri benimseyerek potansiyeli yüksek çözümler üreten şirketlerle iş birliklerine imza atmayı sürdürmeyi planlıyor.
Sektörle ilgili ciddi bir ön araştırma hazırlıkları yaptıklarını anlatan Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Cahit Efendiağaoğlu, Avrupa’da Birmingham'da Riley ailesinin Eccles markasıyla sirkler ve gezgin tiyatrocular için ürettiği römork tarzı mal taşımanın işlevsel bir aracı olarak kullanılan ilk çalışmaları yaptığını hatırlatarak; “Bu taşıyıcı römorkların ilk olarak kamp ve gezi amaçlı Bacton’dan İsviçre’ye yerleşmiş küçük bir sanayici ailenin girişimleriyle karavana dönüştüğünü tespit ettik. Memleketlerinin ismiyle 1920 yılından başlayarak küçük imalatlar yapan bu ailenin 1922’de şirketleştiğini fakat 2. Dünya savaşıyla bu üretimi sonlandırdığını öğrendik. Onların bu girişimci imalat hikayelerini bu yüzyılda devam ettirme kararı aldık ve bu alanda marka-patent ve faydalı model haklarıyla önemli bir yatırım için çalışmalarımıza başladık. Yüzde 100 Türk Sermayeli bir şirket yapısıyla Bactona markamızın verdiği güçle Türkiye’den tüm dünyaya lider bir kamp ve karavan markası olmayı hedefleyen bir süreci emin, sağlam ve ağır adımlarla yönetiyoruz. Türkiye’de halen üretimi devam eden ilk basamak en basit 3.90-3.60 olarak tabir edilen karavanların esasında ilk örneklerini yapan Bactona ailesidir. Tabii ki zamanla tüm insanlığa mal olan bu kamp ve gezi karavanlarının çok çeşitli versiyonları bulunuyor. Bactona markası olarak biz de ilk basamak sade, basit ve kullanışlı karavanlarla başlangıç yapmış bulunuyoruz. Bu süreç ilerleyen zamanlarda yeni ar-ge ve inovasyon süreçleriyle daha güçlü bir şekilde ilerleyecektir” diye konuştu.

 

Yorumlar