İntihar süsü verilen cinayeti ekiplerin dikkati aydınlattı

Eklenme Tarihi: 24.05.2022 - 13:12

Konya’da bir şahsın intihar ettiği ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, olayın intihar olmayabileceği şüphesiyle soruşturmayı derinleştirdi. Polis ekipleri cinayet iddiasıyla 3 kişi gözaltına aldı.

İntihar süsü verilen cinayeti ekiplerin dikkati aydınlattı


Olay, merkez Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Kübra Nur D.‘nin  arkadaşı Mehmet Küpeli’nin  intihar ettiği ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Eve gelen ekipler, Mehmet Küpeli’nin cansız bedeniyle karşılaştı. Olay anında evde olan Kübra Nur D.'nin ilk ifadesinde Mehmet Küpeli, arkadaşları Adem S. ve İbrahim A. dışarıdayken tartıştıklarını ve Mehmet Küpeli'nin tüfeği başına dayayarak intihar ettiğini ve korktuğu için arkadaşları Adem S. ve İbrahim A.’yı arayıp haber verdiği şeklinde söylediği öğrenildi.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ
Olayın cinayet olabileceğinden şüphelenen Konya İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri araştırmayı derinleştirdi. Tekrar ifadesine başvurulan Kübra Nur D. "Olayın intihar değil, cinayet" olduğunu itiraf etti.

İNTİHAR SÜSÜ VERMİŞLER
O an evde 4 kişi olduklarını ve Adem S.‘nin tüfekle Mehmet Küpeli'yi öldürdüğünü, İbrahim A.  ile de olaya intihar süsü verdiklerini anlattı.

Olay anından sonra ise telefon kayıtlarına geçmesi için şahısların markete gittiğini ve bir süre sonra da Adem S. ve İbrahim A.’yi arayarak Mehmet Küpeli’nin intihar ettiğini söylediğini ifade etti.

 
TUTUKLANDILAR
Cinayet Büro ekipleri şüphelilerin iş yerlerine yaptıkları operasyonla Adem S., İbrahim A. ve olayı itiraf eden Kübra Nur D.’yi gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar