TÜRK YILDIZLARI PARKINDA BÜYÜK TEHLİKE!

Eklenme Tarihi: 29.07.2021 - 11:05 , Son Güncellenme: 29.07.2021- 11:17

Konya Büyükşehir Belediyesi Türk Yıldızları Parkında Büyük Tehlike.

TÜRK YILDIZLARI PARKINDA BÜYÜK TEHLİKE!
Türk Yıldızları Parkında büyük tehlike!

Pandemi döneminde kısıtlamaların kaldırılması ile sıcak yaz günlerinde bunalan insanlar  parklara akın etti. Tüm parklarda olduğu gibi Türk Yıldızları Parkında da ziyaretçi yoğunluğu hayli fazla idi.

Whatsapp ihbar hattımıza gelen bir bilgi çok büyük bir tehlikeyi meydana çıkarmış oldu. Gelen ihbara göre Türk Yıldızları parkında bir aydınlatma direği devrilmiş ve açıkta bırakılan kablolarsa  ölüm riski taşımakta.
Konya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün sorumluluğu altında olan Türk Yıldızları parkı, adeta başı boş bırakılmış gibi…

 Devrilmiş aydınlatma direği binevi ölüm saçıyor…Fotoğrafta da görüldüğü üzere aydınlatma direği yıkılmış, kabloları çıplak, her türlü temasa açık halde  meydanda duruyor. Dokunanın elektrik akımına kapılmaması  mümkün görünmüyor.
Elektriğin kesilmemiş olduğu yanar vaziyetteki  lambadan anlaşılıyor. En ufak bir temasta dahi korkunç ölümler doğurabilecek olan bu tür yapım işleri devamlı olarak denetlenmeli  ve  hatalara karşı önlem alınmalıdır.

Kablo ve direğin kaç gündür bu halde olduğu bilinmiyor. Okurumuzun gönderdiği fotoğraf aslında üzerine söylenecek söz bırakmıyor. Sorumluların neden buraları kontrol etmeyip önlem almadıkları da vatandaşın tepkisine yol açtı.
 Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın parklara ve bahçelere gösterdiği özen aşikar. Parkları bizzat gezerek vatandaşla hemhal olan başkan Altay’ın  çevreye ve yeşile hassasiyeti halk tarafından biliniyor.Yaptığı parklar ve düzenlediği etkinliklerden de bu durum pekala anlaşılıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün de aynı ciddiyetle  sorumluluklarını yerine getirmesi bekleniyor..
 

Yorumlar