SEN RAHAT UYU

Eklenme Tarihi: 19.01.2022 - 09:28 , Son Güncellenme: 19.01.2022- 10:07

Konyaspor üzüntülü kaybından sonra ligin 22. haftasında Adana Demirspor'u kendi sahalarında 1-0 yendi.

SEN RAHAT UYU
Konyaspor üzüntülü kaybından sonra ligin 22.  haftasında  Adana Demirspor'u kendi sahalarında 1-0 yendi. Konyaspor'da yardımcı antrenör Osman Demir, maçı trafik kazasında hayatını kaybeden oyuncuları Ahmet Çalık'a ve ailesine armağan ettiklerini söyledi. Basın toplantısında ise karşılaşmanın duygusal olarak çok zor bir maç olduğunu ifade etti.
Ahmet çalığın vefatından dolayı 1 maçı eksik olan Yeşil Beyazlılar, bu galibiyetle puanını 42'ye yükseltti ve liderliğin takibini sürdürdü. 6 numaralı Ahmet Çalık' ı anmak adına Çalık'ın fotoğrafının olduğu  siyah renkteki formayla sahaya çıktı. Milli futbolcu anısına 1 dakika saygı duruşunda duruldu. Konyaspor, siyah formayla oyuna devam etti. 
Maçın 6. dakikası ise 6 numarayı giyen Ahmet Çalık'ın anısına maç durduruldu ve taraftarlar tarafından sahaya kırmızı karanfil attıldı. Oyuncular ise takım arkadaşı Ahmet Çalık'ı alkışlayarak andı. Ardından maç kaldığı yerden devam etti.
Ahmet Çalık'ın vefatıyla zor bir hafta geçirdiklerini ve üzüntü yaşadıklarını söyleyen Osman Demir, şöyle konuştu:
"Ahmet'siz ilk maçımızdı. Hakikaten alınan 39 puanın her zerresinde Ahmet'in emekleri var. Bu galibiyeti Ahmet'e ve değerli ailesine armağan ediyoruz. Bu soğuk havada Ahmet için tribünlere gelen taraftarlarımıza, sahada mücadele eden bütün futbolcularımıza, yönetim kurulumuza, başkanımıza emekleri olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Oyuncularımız gerçekten çok büyük karakter gösterdi. Hepsine çok teşekkür ediyoruz."
 
Osman Demir, gazetecinin takımın içindeki duruma rağrmen maça nasıl hazırlandıklarını sorması üzerine, cevabını şu şekilde verdi:
"Çok sevilen bir insanı kaybettik. Bu konuda İlhan hoca, başkan, yönetim inanılmaz bir çaba harcadılar. İlhan hoca bilimsel destek ve psikiyatrdan görüşler aldı. Onun görüşleri kullanarak bazı uygulamalarda bulunduk. Şu ortamda antrenmana çıkmak, oyuncuyla, 'hadi koş' demek gerçekten çok zor. Çünkü oyuncu her an 'ya hocam ya bu ortamda maçı mı düşünüyorsun' diyebilir. Gerçekten zor bir hafta geçirdik. Bir şekilde normale dönmek lazım. Hayat devam ediyor. Yapmak zorunda olduğumuz bir işimiz var. Bir an önce işimize dönüp, acımız içimizde kalacak ama işimizi yapmaya devam edeceğiz. Ahmet aklımıza geldiğinde içimiz yanacak onun için dua edeceğiz. Onun dışında zaten hiç kimsenin. Yapabilecek bir şeyi yoktur."
Konuşmanın devamında şunları ekledi;
  "Soyunma odasında da aynı atmosfer vardı. Hiç kimsede ses yoktu. Normalde galibiyetlerden sonra çok sevinilir. Belki şarkılar söylenir, bekli tezahüratlar yapılır ama soyunma odasında oyuncularımız ve biz sadece Ahmet'e karşı görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Buruk bir sevinç vardı içimizde. Tabii ki de sevindik, mutlu olduk. Ama bunu yaşadığımız kayba saygı duyarak yaptık."

 

Yorumlar