• DOLAR 20,9783
  • EURO 22,5975
  • GRAM ALTIN 1.312,76
  • ÇEYREK ALTIN 2.258,00
Açık
16
Açık

Doç. Dr. Pembe Oltulu Mentorluk Sistemi'ni anlattı.

Eklenme Tarihi: 14.07.2022 - 15:22 , Son Güncellenme: 14.07.2022- 15:29

Dünyaca ünlü Patolog Doç. Dr. Pembe Oltulu mentorluk sistemi hakkında bilgiler paylaştı.

Doç. Dr. Pembe Oltulu Mentorluk Sistemi’ni anlattı.
Dünya patolojisinde en etkin 100 isim arasında yer alan tek Türk bilim insanı Necmettin Erbakan Üniversitesi MERAM Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Pembe Oltulu ve stajyer doktor Hatice Göksu Kayım eğitim ve kariyer sürecinde yaşadıkları tecrübeleri paylaştı.


Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi hocaların deneyim ve bilgisi ile genç asistan hekimlerin ve tıp öğrencilerinin aktif, dinamik çalışma azmini harmanlayarak akademiye hazırlayan Necmettin Erbakan Üniversitesi hocaları ile birlikte mentorluk sistemini aktifleştirdi.
Çalışmaları hakkında konuşan Pembe Oltulu;  "2014'ten itibaren uluslararası bir patoloji eğitim-öğretim arenası keşfettim. Aslında hiç kimsenin bilmediği bir uzman hekimdim bir devlet hastanesindeydim. Mevla yardım edince yollar açılıyor. Tıp eğitimi,ulusal ve uluslararası eğitimler bunları en iyi şekilde kullanarak,sosyal medyayı doğru kullanmak hepsinin başında geliyor. Ben tüm dünyadan patologlar ve hekimlerle sosyal medya aracılığı ile hep iletişimdeyim"dedi.


BU BAŞARI TÜM GENÇLERİ YÜREKLENDİRMELİ


Bu tecrübe ve iletişim yollarını öğrencilerinin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için kullandığını belirten Oltulu; "Medikal çizimde oldukça yetenekli olan ve tıp öğrencisi gözü ile histoloji eğitim materyallerin kendi yorumlarını katan iki öğrencisinin 6 ayda  uluslararası arenada nasıl başarı kaybettiklerini anlattı. Stajer doktorlar , Tıp 4. Sınıf ögrencileri Mehmet Fatih Aytekin ve Hatice Göksu Kayım hocalarının desteği ile ve kattıkları yorumlar ile başarılı bir şekilde yollarına devam ediyorlar, bu başarı tüm gençlerimizi yüreklendirmeli.Gençler azimle yola devam ederse ve çalışırlarsa kendilerine, ailelerine hem de ülkemize çok önemli başarılar getirecekler.Bizler, üniversite öğretim üyeleri tecrübe ve birikimlerimizi onların önünü açmak için seferber ederken, gençlerimizin de ustalarına saygıyı elden bırakmadan hep ileriye hep ileriye koşmaları arzumuzdur. Aydın ve yenilikçi Necmettin Erbakan Üniversitesi rektörlüğü gençlerin tüm çalışmalarını desteklemektedir. Desteklerini esirgemeyen üniversite yönetimimize, hocalarımiza, ailelerimize ve sesimizi duyuran tüm kıymetli basın mensuplarına çok teşekkür ederim"diye konuştu.


RÖPORTAJ TÜRKAN YILMAZ

Yorumlar