• DOLAR 18.705
  • EURO 19.261
  • GRAM ALTIN 1064.1370
  • ÇEYREK ALTIN 1790.000
Açık
16
Açık

‘’GENÇLERİN DERTLERİYLE DERTLENİYORUZ’’

Eklenme Tarihi: 18.11.2022 - 14:01

‘’GENÇLERİN DERTLERİYLE DERTLENİYORUZ’’
Her Cuma günü sabah namazında Hz. Mevlana’nın türbesi yanında bulunan Sultan Selim Camii’nde buluşan Dünya Ahlak ve Maneviyat Derneği gençleri, bu haftaki buluşmalarını da yoğun bir katılım ile gerçekleştirdiler. Sabah Namazı’nın ardından Mevlana Meydanı’nda cami cemaatine süt ve simit ikramında bulunuldu.


Namaz’ın ardından gençlerle selamlaştıktan sonra konuşan AHLAKDER Genel Başkanı Kemal Güçlü, gençlerin yoldan çıktığını ifade etmenin bir sonuç getirmeyeceğini belirtti. Güçlü: “Her hafta Cuma sabahı olduğu gibi bugün de Mevlana Hazretleri’nin huzurunda gençlerimizle buluştuk.
Elhamdülillah gençlerimize ulaşma noktasında bir problem yaşamıyoruz. Teşkilatlarımız ortaokulda, lisede, üniversitede okuyan, sanayide çalışan tüm genç kardeşlerimize ulaşmak adına çalışmalarını yürütüyorlar. Gençlerin dertleriyle dertlenerek Allah’ın dinine yardım eden, Allah’ın rızasını gaye edinen gençler görüyoruz. Bizim gençlerimiz ile olan çalışmalarımıza şahit olan hayırseverlerimiz de desteklerini esirgemiyorlar.” 
“Devamlı ifade ettiğimiz husus şudur: İnsana verilebilecek en faydalı şey cebine trilyonlarca para koymak değildir. O insanın düşünce yapısını, istikametini Allah’a çevirebilmektir. Yaptığımız tüm çalışmaların temel gayesi budur.” dedi.
 

 

Yorumlar