• DOLAR 18.705
  • EURO 19.261
  • GRAM ALTIN 1064.1370
  • ÇEYREK ALTIN 1790.000
Açık
16
Açık

GAZİANTEP'E DÜZENLENEN SALDIRININ ARDINDAN DİYARBAKIR 8. ANA JET ÜSSÜ'NDEN F-16'LAR HAVALANDI

Eklenme Tarihi: 21.11.2022 - 16:23

PKK'nın sınır ötesinden Karkamış tarafına attığı roketler nedeniyle 3 vatandaşımız hayatını kaybetti, 6 vatandaşımız da yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise hem Pençe Kılıç Harekatı hem de sınır ötesinden gelen saldırılara ilişkin açıklama yaptı.

GAZİANTEP’E DÜZENLENEN SALDIRININ ARDINDAN DİYARBAKIR 8. ANA JET ÜSSÜ’NDEN F-16’LAR HAVALANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan hem Pençe Kılıç Harekatı hem de sınır ötesinden gelen saldırılara ilişkin, "Harekatlarımız hem karadan hem havadan devam edecek" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin ardından Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan F-16'lar ise saldırı bölgesine doğru hareket etti.
Fırat'ın doğusundan Gaziantep'in Karkamış ilçe merkezine yapılan havan saldırısıyla biri çocuk, biri öğretmen olmak üzere 3 sivil vatandaş hayatını kaybederken, 10 kişi de yaralanmıştı. Terör saldırısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kara harekatına işaret ederken, 'Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na katılarak operasyonları başarılı bir şekilde icra eden Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan uçaklar havalandı.

"HEM HAVADAN HEM DE KARADAN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM ECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Katar'daki Dünya Kupası açılışından dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Teröre karşı operasyonların havadan ve karadan devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ruslarla da 2019'da Soçi'de yapılan bir anlaşmamız var. Onların bölgedeki teröristleri temizleme sorumlulukları vardı. Maalesef birçok kez kendilerine tekrar tekrar hatırlatmamıza rağmen bunu yapmadılar, yapamıyorlar. Biz de bunlara karşı sessiz kalmayacağımızı, herhangi bir şekilde kendileri yapamadığı takdirde oradaki teröristlere karşı adım atacağımızı söyledik. Dün de bu çerçevede Kobani'de yuvalanan teröristlere karşı 12 hedefi vurmak suretiyle orada etkisiz hale getirdik. Burada herhangi bir tehdit yok. Bu harekâtın sürekliliği söz konusu. Karadan ve havadan gereken neyse yaptık. Bundan sonra da yapacağız" dedi

Yorumlar