• DOLAR 18.723
  • EURO 19.375
  • GRAM ALTIN 1058.9142
  • ÇEYREK ALTIN 1790.000
Açık
16
Açık

CUMHURBAŞKANI KONYALILARLA BULUŞTU

Eklenme Tarihi: 26.11.2022 - 18:40 , Son Güncellenme: 26.11.2022- 18:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Büyükşehir Yatırımları ve Afşar Barajı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Tesislerin Toplu Açılış Töreni”ne katıldı.

CUMHURBAŞKANI KONYALILARLA BULUŞTU
Cumhurbaşkanı’ndan önce  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşma yaptı. Konuşmaları ardından kürsüye çıkan ve Konyalıları selamlayan Cumhurbaşkanı konuşmasına şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle;
HER KARIŞI GÜVENLİ HALE GETİRECEĞİZ
Sözlerimin hemen başında Pençe Kilit'te şehit düşen kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Harekatlarla adım adım ülkemizi her karışıyla güvenli hale getirmekte kararlıyız.Rabbimiz güvenlik güçlerimize güç versin, kuvvet versin, daima muzaffer eylesin.
3.5 ay sonra Konya'da bulunmaktan mutluluk duyuyorum.

DOLU DOLU KONYA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Yılbaşında Konya-Karaman hızlı tren açılışında trenle Karaman'a devam ettiğim için hasret giderememiştik. Bugün açılışlarımız ile, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımız ile, gençelrle buluşmamızla dolu dolu bir Konya programı gerçekleştireceğiz.

1000 YILDIR OLDUĞU GİBİ KONUŞMAYA DEVAM EDİYOR
Milletimiz ile sohbet etmeye doyamıyoruz. Hele bir de bu muhabbet Dar'ul Mülk Konya'da ise hiç doyum olmuyor. İlim ve irfan şehri Konya'yı sevmeyenin kalbi kurur kalbi. Bozkır'ın vefalı evladı Konya'mız da onu susturmaya çalışanlara inat 1000 yıldır olduğu gibi bugün de konuşmaya devam ediyor.

470 MİLYON LİRALIK SİLAH FABRİKASI YATIRIMI
ASELSAN öncülüğünde 470 milyon liralık yatırımla kurduğumuz silah fabrikasının açılışını bugün yapıyoruz. Uzaktan kumandalı silahlar başta olmak üzere, her türlü çaptaki silah üretimi ile ülkemizin savunma sanayiine üstün özellikler kazandıran bir tesis açıyoruz.

YENİ BİR TİCARET KANALI OLUŞTURACAK
İç Anadolu ile Akdeniz arasında yeni bir ticaret ve turizm kanalını daha kazandırıyoruz. Yüksek hızlı tren garı ile, çeşitli kavşak ve restorasyon projelerini de bugün buradan hizmete açıyoruz.

20 FARKLI NOKTADA KENTSEL DÖNÜŞÜM
Konya'da doğalgaz kavuşan ilçe sayımız 20'ye yükseliyor.
Konya Afşar Hadimi barajı 127 metre yüksekliği ve 1 milyar liralık yatırımıyla ülkemiz tarımına büyük hizmet yapacak bir eserdir. Barajımız açılışla su toplamaya başlayacaktır. Su medeniyettir.
20 farklı noktada kentsel yenileme, dönüşüm ve restorasyon çalışmalarıyla şehrin mazisiyle bugünü ve geleceği arasındaki köprüler tahkim edilmiştir. Açılışını yapacağımız türbe önü çarşıları şehrin tarihi dokusuna uymayan yapıların yıkılıp projeye uygun şekilde yeniden inşasıyla 564 milyon liralık yatırımı buraya yaptık.

HAYVAN BARINAĞINDAKİ GÖRÜNTÜLER BİZLERİ DE DERİNDEN ÜZDÜ
Belediye hayvan barınağında iki vicdansızın sebep olduğu görüntü bizi de üzdü. Gereken tedbirler alındı, konunun yakından takipçisi olacağız. Dünyamızdaki tüm canlı ve cansız varlıklar gibi hayvanlar da bize Allah'ın emanetidir. Asla zulmetmeyeceğiz kötü davranmayacağız.

 
HABER&KAMERA:
TÜRKAN TAŞCI-ALİ İSMAİL TAŞCI


 

Yorumlar