''Çalışma hayatında güncel gelişmeler''

Eklenme Tarihi: 11.08.2022 - 15:59 , Son Güncellenme: 12.08.2022- 14:03

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYA GİAD) üyelerine yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, KONYA GİAD üyeleriyle bir araya geldi. Yavuz, sunumunda SGK’nın işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

’’Çalışma hayatında güncel gelişmeler’’
Konya’da kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalarla iş ve sivil toplum dünyasına yeni ve güçlü bir soluk getiren Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYA GİAD), üyelerine yönelik bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.


Dernekte son olarak ‘‘Çalışma Hayatında Güncel Gelişmeler’’ konulu bir program düzenlendi. Toplantıya katılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya
İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, SGK’nın işleyişi hakkında bilgi verirken sosyal güvenliği, çalışan ve işveren gözünden değerlendirdi. Yavuz, SGK’nın yaptığı işin emeklilik hizmetleri ve sağlık finansmanı olarak ikiye ayrıldığına değinerek sağlık finansmanının kapsadığı eczane ve hastane ödemelerinden bahsetti. Sağlık hizmetleri konusunda daha önceden yurt dışına gidildiğini, ancak günümüzde ülkemizdeki imkanların gelişmesi dolayısıyla artık Türkiye’ye sağlık hizmeti almak için gelindiğini vurgulayan Yavuz, konuyla ilgili detayları da anlattı. Yavuz, sağlık ve güvenlik hizmetleri hakkında bilgi verirken KONYAGİAD üyelerinin sorularını da cevaplandırdı.
Toplantıya katılan TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi ve KONYAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz’a verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek, bu tür faaliyetleri bundan sonra da artırarak sürdüreceklerini belirtti. Konyagiad’da ‘‘Çalışma Hayatında Güncel Gelişmeler’’ Konuşuldu


 

Yorumlar

35°

Açık

Açık

 • Nem

  %16

 • Rüzgar

  15 km/s

 • Pazar

  Açık

  35°

 • Pazartesi

  Açık

  34°

 • Salı

  Az bulutlu

  34°

 • Çarşamba

  Parçalı bulutlu

  33°

Konya nöbetçi eczaneleri