BAŞKAN HASAN KILCA’YA ÇOK “ÖZEL” MİSAFİRLER

Eklenme Tarihi: 01.04.2022 - 13:00

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun özel eğitimli öğrenci ile öğretmenlerini ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hasan Kılca, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizerek; “Bu kardeşlerimizin toplumsal hayata katılımları, uyumu ve istihdamı için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Her zaman da onların yanlarındayız” dedi.

BAŞKAN HASAN KILCA’YA ÇOK “ÖZEL” MİSAFİRLER

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, okul müdürü Hüsnü Nallı ve öğretmenlerini ağırladı.
Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Hüsnü Nallı, ziyarette okuldaki faaliyetleri ve öğrencilerin çalışmaları hakkında Başkan Hasan Kılca’ya bilgi verdi. Ziyarette Hasan Kılca ile sohbet eden öğrenciler, kendilerinin yaptığı bir ürünü de hediye ederken, Başkan Hasan Kılca da öğrencilere Konyaspor forması hediye etti.
ÖZEL ÖĞRENCİLERMİZ İÇİN OKULLARINA SERA KAZANDIRDIK
Kendisine verilen hediyeyi çok beğendiğini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bugüne kadar aldığı en güzel ve anlamlı hediyelerden biri olduğunu söyledi.
Hediye ve ziyaretleri için öğrencilere teşekkür eden Başkan Hasan Kılca, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin kendileri için özel bir öneme sahip olduklarını belirterek, belediye olarak eğitimin her aşamasına destek verdiklerini hatırlattı.
Hasan Kılca şunları söyledi: “Ziyaretiniz dolayısıyla çok memnun oldum. El emeğinizle ortaya çıkan bu hediyeniz beni ayrıca mutlu etti. Bana verilmiş olan en güzel ve anlamlı hediyelerden biri bu diyebilirim. Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu’muzda özellikle orta ve ağır zihinsel engelli çocuklarımız eğitim görüyor. Belediye olarak öğrencilerimize katkı sağlamak amacıyla okulumuza doğayla iç içe olmalarını sağlayacak bir sera alanı kazandırdık. Bu serayla öğrencilerimiz toprakla ilgilenerek kendi elleriyle sebzeler yetiştiriyor. Böylece burada eğitimlerini uygulamaya geçiren kardeşlerimiz, hem toplumsal hayata hem ekonomiye hem de istihdama katılmış oluyorlar. Bu kıymetli kardeşlerimizin topluma kazandırılması noktasında gösterdikleri çaba ve fedakârlıkları için ailelerimiz ile öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Karatay Belediyesi olarak bizler de öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız. Bu vesileyle tüm kardeşlerimizin ve ailelerimizin 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nü yürekten kutluyorum.”
HASAN KILCA BAŞKANIMIZIN DESTEĞİ HER ZAMAN BİZİMLE
Ziyaret ve destekleri dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür eden Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Hüsnü Nallı; “Okulumuzdaki atölyelerde verilen eğitimlerle öğrencilerimizin iş hayatına kolayca atılabilmesi için onlara iş becerileri kazandırıyoruz. Yine seramızda çocuklarımız, bitki yetiştirmeyi öğrenip, peyzajla ilgili bir yerde çalışabilsin, mesleğini edinsin, parasını kazansın istiyoruz. Karatay Belediyemizin bu konudaki desteği ve katkısı çok önemli. Belediyemiz ve sayın başkanımız eğitimin her alanını destekliyor ama özel eğitim alanında bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Hasan Kılca Başkanımız hayalimiz olan serayı okulumuza kazandırdı. Çocuklarımız burada örnek çalışmalara imza atıyor. Bütün öğrenciler ve veliler adına başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 

Yorumlar