• DOLAR 18.723
  • EURO 19.375
  • GRAM ALTIN 1058.9142
  • ÇEYREK ALTIN 1790.000
Açık
16
Açık

BARINAK “GERÇEK HAYVANLARDAN” TEMİZLENDİ

Eklenme Tarihi: 25.11.2022 - 16:36 , Son Güncellenme: 25.11.2022- 16:49

Konya’da barınaktaki olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Masum canlara zarar veren kişiler hakkında gelişmeler yaşandı.

BARINAK “GERÇEK HAYVANLARDAN” TEMİZLENDİ
Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki bir görevlinin elindeki kürekle köpeğe vurarak öldürdüğü ve başka bir görevlinin halatla çekerek onu taşıdığı  görüntüler üzerine Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla harekete geçen polis, sabah saatlerinde olaya karışan 2 işçiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan işçiler, Dutlukır Polis Merkezi'ne götürüldü. Merkezin bağlı olduğu Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Y.K. açığa alındı, olay sırasında orada bulunan işçilerin iş akitleri feshedildi, sorumluların tamamı da işten çıkarıldı."AVUKATLAR ŞÜPHELİLERİ SAVUNMAK İSTEMEDİ"

Bu arada emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden görüntülerde köpeğin başına kürekle vuran Murat B. ile köpeği sürükleyerek götüren Sefa Ç.’yi Konya Barosu avukatlarının savunmak istemediği öğrenildi. Avukatların CMK sistemini kapatarak avukat atamasını engelledikleri öne sürüldü."SÜRECİ SONUNA KADAR HASSASİYETLE TAKİP EDECEĞİZ"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Twitter hesabından açıklama yaptı. Başkan Altay, "Hayvan Rehabilite Merkezimizde hepimizi derinden sarsan olayı gece inceledik, sorumluları açığa aldık, suç duyurusunda bulunduk ve şüpheliler gözaltına alındı. Süreci tüm yönleriyle sonuna kadar hassasiyetle takip edeceğiz" dedi.

Yorumlar