Bakanlık O Hastaneyi Uyardı! Şikâyetler o kadar arttı ki, konu Cumhurbaşkanlığı’na kadar gitti.

Eklenme Tarihi: 13.08.2021 - 16:31 , Son Güncellenme: 13.08.2021- 17:44

Konya’da hizmet veren Özel Konya Hospital Hastanesi bakanlıkça uyarıldı. Şikâyetler o kadar arttı ki, konu Cumhurbaşkanlığı’na kadar gitti.

Bakanlık O Hastaneyi Uyardı! Şikâyetler o kadar arttı ki, konu Cumhurbaşkanlığı’na kadar gitti.
Bakanlık, Konya’daki o hastaneyi uyardı. 
Şikâyetler o kadar arttı ki, konu Cumhurbaşkanlığı’na kadar gitti.Konya’da hizmet veren Özel Konya Hospital Hastanesi bakanlıkça uyarıldı.  İlgi Haber muhabirinin edindiği bilgiye göre, uyarı vatandaşların Cumhurbaşkanlığına yaptığı şikâyetler üzerine geldi. 

CİMER’e bildirimde bulunan vatandaşların Özel Konya Hospital Hastanesi’ni çok yönlü şikâyete bulunduğu öğrenildi. Elde edilen bilgilere göre söz konusu şikâyetler şunlar: 1-Hastaneye bitişik nizamda bulunan benzinliğin yanıcı, yakıcı, patlayıcı etkisinin ötesinde salgıladığı gazlar ve solunuma zararları.
2-Hastanenin Otoparkı olmadığı için hastane önünde tedaviye veya ziyarete gelen araçlara kaldırım işgali ve hatalı park gerekçesi ile cezai işlem yapılıyor olması.

3-Gerekli yeşil alanı ve dinlenme alanı olmayan hastane, apartmandan bozma olduğu için bozuk nizam ve tam trafiğin akış yönünde kapı önüne çıkmak isteyen hasta ve hasta yakınlarına araç çarpma riski taşıması.4-Acil servis için ambulans giriş-çıkışı ve park alanı büyük risk taşıması, kaldırım işgali yapması,ambulans acil giriş üstü de kapalı olmadığı için yönetmeliğe aykırı halde olması.
Bu genel sorunların belirtildiği şikâyetlerde şu sorulara cevap arandı: “Hastane, birçok tehlikeyi bünyesinde barındırıyor. Hastaneye kimler nasıl ruhsat vermiştir? Bu riskleri kimler üstlenmiştir? Olağan dışı bir durumda hesabını hastane yöneticileri mi yoksa izin veren yetkililer mi vereceklerdir? Halen işletmeciliğini yapan şirket yönetimi hata ve eksiklikleri gidermek için çalışma yapmış mıdır? Sağlık Bakanlığı, Konya il Sağlık Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Karatay Belediyesi ve Trafik Ulaşım Komisyonu yönetmeliklere göre denetim yapmış mıdır ve uygunluk istenmiş midir?  Büyük riskleri barındıran hastanenin uygunluğu sağlanacak mıdır sağlanmazsa tehlikelere karşı önlemler alınacak mıdır? “CİMER’e giden bu şikâyetler üzerine yapılan araştırmanın ardından hastane mesul müdürü konu ile ilgili olarak yazılı şekilde uyarıldı. Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından uyarılan hastanenin bundan sonra ne yapacağı merak ediliyor. Hastane vatandaşlar tarafından daha birçok yönü ile ilgili olarak şikâyet ediliyor. Şikâyetler zaman zaman medyaya da yapılıyor. İlgi Haber’e de gelen şikâyetler üzerine muhabirimiz tarafından yapılan araştırmada hastanenin yetkili makamlarca uyarıldığı bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar

  • Belediyeci

    hangi bürokratın tanıdığı taktı bakalım kafaya o binayı hastane kapatılsa yerine ne açacak acaba???

    • Cevapla
    • Begen (0)
    • Begenme (0)